Olimpia pokonała Górnika

Kolejny sparing mają za sobą piłkarze kowarskiej Olimpii, tym razem biało - zieloni pokonali w Legnicy Górnika Złotoryja 3-1.
Pierwsza wyrównana połowa zakończyła się prowadzeniem kowarzan 1-0, a gola w 33-ej minucie po solowej akcji zdobył Marcin Krupa. Jak mówi menadżer Olimpii Tomasz Dudziak, dwóch dobrych okazji na podwyższenie wyniku nie wykorzystał Damian Chajewski. Zawodnik ten zrehabilitował się w 55-ej minucie, dośrodkowując idealnie na głowę Marcina Smoczyka, który celnie uderzył piłkę głową, umieszczając ją w krótkim rogu bramki złotoryjan.
Następny kwadrans to dobra postawa przedstawicieli legnickiej ligi okręgowej. W 70-ej minucie Górnik po ładnej zespołowej akcji zdobył gola kontaktowego. OIimpia odpowiedziała na niego pięć minut przed końcem spotkania efektowną bombą Roberta Cichonia, który ustalił końcowy wynik na 3-1 dla IV-ligowców.
Dodajmy, że w zespole Olimpii wystąpił wychowanek Szkółki Piłkarskiej Gol Łukasz Pińkowski, później junior Parasola Wrocław. - Nie zachwycił - krótko Dudziak skomentował jego występ.

OLIMPIA: M. Gilewski - Kraiński, Nowiński, Smoczyk, Szaraniec, Kotarba, Pińkowski, Chajewski, Szujewski, Kucharczyk, Krupa. Rezerwowi: Denis, Piskórz, Duński, Cichoń, Szpytma.