Olimpijska kanonada w Wałbrzychu

Worek z bramkami rozpruli w Wałbrzychu piłkarze dwóch Olimpii, IV-ligowej kowarskiej oraz występującej w lidze okręgowej kamiennogórskiej. Wygrała ta wyżej notowana 5-4, choć do przerwy to kamiennogórzanie prowadzili 2-1.
Bardzo szybko wynik meczu otworzył Masiel. Kwadrans później do remisu doprowadził Robert Cichoń. Kolejne bramki dla biało - zielonych mogli zdobyć Damian Chajewski i Sebastian Kędzierski, ale w decydujących momentach zawiedli pod bramką Cisowskiego. Zemściło się to na podopiecznych trenera Adriana Szczurka w 35-ej minucie, gdy Zarzecki nie dał szans Mateuszowi Gilewskiemu.
Po zmianie stron kowarzanie przycisnęli, a między 52 i 62 minutą zrobili rywalom istny kocioł, aplikując w 10 minut trzy gole. O wyrównującą bramkę postarał się Chajewski, trzy minuty później trafił Patryk Bębenek, a na 4-2 gola swojej ekipie dał Marcin Smoczyk. W 72-ej minucie rezultat podwyższył Mateusz Han, zamieniając na gola rzut karny podyktowany za przewinienie Hadały na Bębenku. Końcówka należała do piłkarzy z Kamiennej Góry, którzy po golach Grzesiaka i Kraszewskiego zapewnili sobie honorowy wynik 4-5.
Z ciekawostek kadrowych informujemy, że w kowarskiej ekipie testowany był Maciej Gargas z Kwarcu Pisarzowice. Jak zapewnia menadżer Olimpii Tomasz Dudziak, zawodnik ten otrzymał znakomite rekomendacje od ekspertów piłkarskich z Jeleniej Góry i stąd decyzja sztabu szkoleniowego kowarzan o powołaniu go na testy.

OKG: Cisowski - Furmanek, Łatka, Procyk, Hadała, Bieńkowski, Masiel, Domin, Zarzecki, Grzesiak, P. Powiertowski. Rezerwowi: D. Powiertowski, Błażyński, Kuk, Kraszewski, Stefański, Rosłan.
OK: M. Gilewski - Piskórz, Nowiński, Smoczyk, Kraiński, Szaraniec, Han, Kędzierski, Chajewski, Zatylny, Cichoń. Rezerwowi: Szpytma, Gorla, Bębenek, J. Gilewski, Duński, Bednarz, Gargas.