Sudety na luzie ograły Obrę Kościan

Bez większych problemów sięgnęli dzisiaj po komplet punktów koszykarze Sudetów Jelenia Góra. Nasz zespół we własnej hali pokonał Obrę Kościan 93-75.
Być może jeszcze w przerwie goście mieli nadzieję na korzystny wynik w naszym mieście, jednak podopieczni trenera Ireneusza Taraszkiewicza rozwiali je w trzeciej kwarcie. Duża w tym zasługa m.in. Artura Czekańskigo, który znakomicie zastąpił chorego i tym samym nieobecnego na meczu Aleksandra Raczka. Swoją robotę jak zawsze wykonywali Jarosław Wilusz i Paweł Minciel, wspierał ich na obwodzie Łukasz Niesobski zdobywając 25 punktów. Z meczu na mecz rozgrywa się Karol Wojciul, ręka nie drżała też jeleniogórskiej młodzieży, o czym przekonuej siedem punktów Bartosza Taraszkiewicza.
Dodajmy, że w zespole gości na parkiety wybiegli byli gracze Sudetów, Sławomir Nowak i Alan Urbaniak. Pierwszy wypadł bardzo blado, bo jeden celny rzut na sześć prób to powód do wstydu dla tak doświadczonego zawodnika, a i siedem zbiórek przy jego wzroście to wynik, który nie wzbudza entuzjazmu. Zdecydowanie lepiej zaprezentował się Urbaniak, zawłaszcza w ofensywie, gdyż jego 23 punkty to drugi wynik tego dnia w Obrze. Więcej o jedno oczko miał w dorobku Wiktor Wizerkaniuk.

SUDETY JELENIA GÓRA - OBRA KOŚCIAN 93=75 (22-16, 19-16, 28-19, 24-24)

SUDETY: Drąg - 4, Wojciul - 15, Nadolski, Niesobski - 25, Czekański - 14, Minciel - 10, Wilusz - 18, Taraszkiewicz - 7, Dąbrowski.