OYAMA Karate Jelenia Góra czwartym klubem w Polsce!

W ogłoszonym corocznym Rankingu Najlepszych Sportowców i Klubów OYAMA Polskiej Federacji Karate za 2014 rok Jeleniogórski Klub OYAMA uplasował się w czołówce najlepszych klubów w Polsce.

W rywalizacji indywidualnej docenionych zostało dwóch zawodników JKO. W kategorii juniorów do 18 lat Adam Serek i Robert Łaskawiec zostali wyróżnieni za zdobycie złotych medali w XIX Mistrzostwach Polski Oyama Karate, które odbyły się w kwietniu w Andrychowie oraz w XV Pucharze Polski "OYAMA TOP" w listopadzie w Jeleniej Górze. Zawodnicy są również złotymi medalistami turniejów regionalnych i strefowych nie punktowanych w rankingu OYAMA PFK. Natomiast w kategorii klubów Jeleniogórski Klub Oyama Karate uplasował się na wysokim 4 miejscu w Polsce. Do 3 miejsca zabrakło dosłownie kilku punktów.

Instruktorem obu zawodników jest Shihan Rafał Majda 5 Dan.

W rywalizacji sportowej w 2014 roku wzięło udział ponad 40 klubów zrzeszonych w OYAMA Polskiej Federacji Karate. Nagrodzonych i wyróżnionych wybrano spośród rekordowej liczby prawie 300 finalistów międzynarodowych i ogólnopolskich zawodów sportowych.