Efektowna wygrana młodzików Sudetów

W ładnym stylu zakończyli rok młodzicy Sudetów Jelenia Góra. Zespół trenera Łukasza Niesobskiego rozgromił dzisiaj w hali im. Mariana Koczwary Gimbasket Wrocław 97-49.
Młodzi jeleniogórzanie od początku narzucili rywalom swoje warunki i już po 10 minutach prowadzili 31-8. Kolejne kwarty nie były już tak jednostronne, mimo to koszykarze Sudetów nie mieli problemów z systematycznym powiększaniem przewagi, która po ostatniej syrenie wyniosła niemal 50 punktów.
Ekipa trenera Niesobskiego aktualnie zajmuje czwarte miejsce, co daje jej prawo gry w drugim etapie, gdzie Dolnoślązacy będą rywalizować z czołowymi drużynami z Lubuskiego. W tabeli ligi wojewódzkiej bez starty punktu prowadzi WKK Wrocław przed Śląskiem Wrocław, trzeci jest Turów Zgorzelec. Sudety mają jeszcze szansę na zdetronizowanie lokalnych rywali na podium, a wszystko rozstrzygnie się w bezpośrednim meczu w Jeleniej Górze. W Zgorzelcu nasi zawodnicy nieznacznie przegrali 51-53. Miejmy nadzieję, że rewanż będzie udany.

SUDETY JELENIA GÓRA - GIMBASKET WROCŁAW 97-49 (31-8, 20-14, 22-14, 24-13)

SUDETY: Koper - 35, Stefan - 7, Grześkiewicz - 17, Kwiatoń - 11, Lis - 2, Dekurniwicz - 2, Rudnicki - 7, Pierściński, Walkowiak - 10, Giegus - 2, Kulnis - 2, Wierzbicki - 2.