Ponad pół setki bramek juniorek młodszych KPR-u

Bardzo wysokie zwycięstwo odniosły wczoraj w hali przy Złotniczej juniorki młodsze KPR-u Jelenia Góra. Nasz zespół w derbach okręgu rozgromił debiutującą w lidze wojewódzkiej ekipę Olszy Olszyna 51-17.
Od pierwszej minuty przyjezdne zostały odarte ze złudzeń przez jeleniogórzanki na uzyskanie dobrego wyniku. Gospodynie błyskawicznie odskoczyły na kilka bramek i praktycznie z każdą minutą uciekały dziewczętom z Olszyny na coraz większą różnicę goli. Do przerwy było 25-10, w II połowie KPR jeszcze bardziej podkręcił tempo i ostatecznie zakończyło się rezultatem 51-17.
Najskuteczniejsze w drużynie Dili Samadovej były Agata Skowrońska i Natalia Janas, który zdobyły po 12 goli. W zespole Olszy podobać mogła się gra Nikoli Sieradzkiej, autorki 7 bramek.
Dzięki wygranej KPR zakończył rok na trzecim miejscu w ligowej tabeli. Żółto - niebieskie tracą 6 punktów do prowadzącego UKS Handball 28 Wrocław, o połowę mniejszy dystans dzieli nasze dziewczęta do KPR-u Kobierzyce. Olsza jest na ostatniej ósmej lokacie z dorobkiem jednego punktu.
Na parkiety młode zawodniczki powrócą 10 stycznia 2015. KPR na wyjeździe zagra z Dziewiątką Legnica, natomiast Olsza podejmie Zagłębie Lubin.

KPR JELENIA GÓRA - OLSZA OLSZYNA 51-17 (25-10)

KPR: Drąg - 3, Białogrecka - 4, Trela - 2, Starczyk - 7, Zielińska - 6, Janas - 12, Skowrońska - 12, Wojtas - 5, Grabarczyk.
OLSZA: Sieradzka - 7, Stępień - 2, Kulczycka - 1, Mazacz, Matyjewicz, Puchalska - 2, Kozak - 4, Nadybska - 1, Elert, Malec, Masłowska, Kozłowska.