Kowarzanie wydarli dwa punkty w Świdnicy

Świetnie spisali się w Świdnicy siatkarze kowarskiej Olimpii. Wicelider grupy B III ligi pokonał miejscową Dekorię 3-2, rozstrzygając tie-break w stosunku 15-12 na swoją korzyść.
Biało - zieloni rozpoczęli spotkanie w fatalnym stylu, a wynik 13-25 nie wymaga specjalnego komentarza. Jak się okazało zimny prysznic podopiecznym trenera Patryka Hobgarskiego pomógł, bo w dwóch kolejnych partiach wyższość Olimpii nie podlegała dyskusji. Drugiego seta kowarzanie wygrali do 20, a w trzecim pozwolili gospodarzom na zdobycie tylko 16 piłek. W czwartym, bardzo zaciętym secie (25-23) miejscowi zdołali przedłużyć spotkanie o tie-break. Jak już wspomnieliśmy na wstępie wygrali go goście do 12.
Wygrana w Świdnicy pozwoliła siatkarzom z Kowar umocnić się na drugim miejscu w ligowej tabeli. Olimpia ma 23 punkty i aż o osiem wyprzedza trzecie w tabeli Tygrysy Strzelin. Prowadzi bez straty punktu ZTS Ząbkowice Śląskie.
Meczem z Dekorią kowarzanie zakończyli rok. Rozgrywki III ligi zostaną wznowione 10 stycznia 2015, w tym terminie Olimpia podejmie we własnej hali Opala Kudowę Zdrój.