Granica znokautowana w Legnicy

Legniczanie byli podrażnieni wydarzeniem z poprzedniej kolejki. Chodzi oczywiście o mecz w Szczedrzykowicach, gdzie stracili pierwsze punkty w sezonie. Granica skupiła się na bronieniu dostępu do własnej bramki. Taktyka była skuteczna do 35 minuty. Wówczas kapitalnie z rzutu wolnego przymierzył Chodyga. Jeszcze przed przerwą prowadzenie lidera rozgrywek podwyższył Kulasa. - Granica oddała tylko jeden strzał w kierunku naszej bramki. Nie pamiętam natomiast kiedy stworzyliśmy sobie aż tyle okazji podbramkowych. Może brzmi to nieskromnie, ale tak wyglądało to spotkanie - ocenił Adam Szymańczyk, kierownik Miedzi. Po godzinie gry rezultat podwyższył Zieliński. Piłkarzom trenera Piotra Jacka cały czas było mało i systematycznie punktowali bogatynian. Na listę strzelców wpisali się Bany, Zieliński, Zatwarnicki oraz Wasilewski. Ten ostatni w ciągu dziesięciu minut skompletował hat-tricka!

MIEDŹ II LEGNICA - GRANICA BOGATYNIA 9:0 (2:0)

Bramki: 1:0 Chodyga (35), 2:0 Kulasa (41), 3:0 Zieliński (63), 4:0 Bany (71), 5:0 Zieliński (75), 6:0 Wasilewski (77), 7:0 Wasilewski (85), 8:0 Wasilewski (87), 9:0 Zatwarnicki (90+1).
Żółta kartka: Sochacki.
Sędziowali: Hubert Sarżyński jako główny oraz Piotr Piejko i Marcin Fajfer (Wrocław).
Widzów: 150.

MIEDŹ II: Budzyński (87 D. Mucha) - Zgarda (46 Pilarowski), Wosiek, Bany, Oleksa, Kasperkiewicz (77 Kuśnierz), Chodyga, Wojciechowski (59 Zatwarnicki), Światły (66 Wasilewski), Zieliński, Kulasa.
GRANICA: Gawlik - Fularz, Duduć, Sochacki, Więckiewicz, Słomiak, Krzesiński (75 Kostrzewa), Szydło, Mokijewski (75 Janiak), Pietkiewicz, Achciński.