Pogrom Sudetów w Kaliszu

Najwyższej porażki w tym sezonie doznali dzisiaj w Kaliszu koszykarze Sudetów Jelenia Góra, gdzie miejscowy MKS Drogbruk pokonał ich 105-66.
Mecz od początku toczył się pod dyktando gospodarzy, którzy wysoko wygrali dwie pierwsze kwarty, 27-13 i 27-15, czym zapewnili sobie komfortową sytuację przed drugą połową. Po jej rozpoczęciu przez 10 minut jeleniogórzanie dotrzymywali kroku kaliszanom, jednak ostatnia ćwiartka to znów popis miejscowych i powiększenie przewagi o kilkanaście punktów.
Marnym pocieszeniem dla jeleniogórskich fanów jest świetny dorobek punktowy Pawła Minciela, który w sumie uzbierał 32 punkty. Słabiej niż zazwyczaj spsiał się Łukasz Niesobski, bo tak należy określić 7-punktową zdobycz. Złożyły się na nią dwa celne rzuty za trzy punkty i jeden rzut osobisty.

MKS DROGBRUK KALISZ - SUDETY JELENIA GÓRA 105 - 66 (27-13, 27-15, 17-17, 34-21)

SUDETY: Wojciul - 8, Raczek - 8, Nadolski, Niesobski - 7, Czekański - 3, Minciel - 32, Wilusz - 8, Taraszkiewicz, Dąbrowski.