Pierwsza wygrana KPR-u

Pierwsze zwycięstwo w sezonie 2014/2015 odniosły dzisiaj szczypiornistki KPR-u Jelenia Góra. Żółto - niebieskie w konfrontacji z Olimpią Beskidem Nowy Sącz objęły prowadzenie w pierwszej minucie i nie oddały go do końcowej syreny.
Wynik otworzyła najskuteczniejsza tego dnia z jeleniogórzanek Małgorzata Buklarewicz. Szybko kolejne gole dorzuciły Jelena Bader i Mariola Wiertelak, co dało podopiecznym trenera Michała Pastuszki komfort przewagi trzech bramek. W 12-ej minucie kibice KPR-u mogli się cieszyć z prowadzenia 7-1, a duży udział miała w tym Martyna Michalak, zdobywając dwa gole. Do końca I połowy nasze dziewczyny trzymały dystans nad rywalkami i ostatecznie zakończyły ją wynikiem 17-12.
Po zmianie stron błyskawicznie trafiła Wiertelak, ale kolejne cztery minuty należały do gości. Najpierw dwa gole stały się udziałem Kamili Szczeciny, po chwili bramkę KPR-u dziurawiły też Agnieszka Leśniak i Paulina Masna, co zredukowało przewagę jeleniogórzanek do dwóch bramek. Na kwadrans przed końcem spotkania nasz zespół prowadził 25-22. Jak się okazało był to punkt zwrotny meczu, bo gospodynie zanotowały serię sześciu bramek z rzędu i stało się jasne, że punkty zostaną w Jeleniej Górze.

KPR JELENIA GÓRA - OLIMPIA BESKID NOWY SĄCZ 35-28 (17-12)

KPR: Kozłowska, Ścigała - Wiertelak - 5, Grobelska - 2, M. Mączka - 7, Uzar - 1, Buklarewicz - 8, Jasińska, Oreszczuk - 1, Dąbrowska - 6, Bader - 2, Michalak - 3.