Juniorzy Karkonoszy zwyciężają w derbach okręgu

Zwycięstwem juniorów młodszych Karkonoszy Jelenia Góra zakończyły się derby okręgu jeleniogórskiego w lidze dolnośląskiej. Biało - niebiescy pokonali dzisiaj na stadionie przy Lubańskiej BKS Bolesławiec 3-1.
Do przerwy wynik brzmiał 1-0 dla KSK, a bramkę Karkonoszom zapewnił Sylwester Wersocki, który celną główką wykończył podanie od Fabio Proiettiego. Po zmianie stron nasz zespół nadal dyktował warunki gry, co przyniosło drugiego gola. Zdobył go Szymon Statkowski, pokonując golkipera BKS-u w sytuacji sam na sam. Na 3-0 podwyższył Wersocki wykorzystując zagranie od Łukasza Mężyka. Gości stać było tylko na honorowe trafienie 10 minut przed zakończeniem spotkania.
Mecz z BKS-em został rozegrany w ramach II kolejki LDJM. W pierwszym spotkaniu jeleniogórzanie przegrali w Lubinie z Zagłębiem 2-3. Oba gole w tym meczu były autorstwa Statkowskiego.

KSK: Gwizdała - Śniegula, Wierzbicki, Sutor, Krawiec, Stolarski (41' Mężyk), Pytel, Pietruczuk (50' Lekszycki), Wersocki, Proietti (50' W. Paradowski), Statkowski (60' Golonka).