Emocje w Żarowie, Olimpia wygrała ze Zjednoczonymi

Po ciekawym meczu Olimpia Kowary pokonała na wyjeździe Zjednoczonych Żarów 3-2 (1-0). Goście kończyli mecz w dziesiątkę.

Pierwsza połowa toczyła się pod dyktando gości. Już w 14. min po akcji Chajewskiego groźnie z narożnika pola karnego uderzał Dregan. 2 min później Hruszowiec musiał interweniować po strzale Krupy. Bramkarz Zjednoczonych nie był w stanie już wiele zdziałać w 27. min. Wówczas Krupa zmusił rywala do błędu, do krótko wybitej piłki dopadł Malarowski i strzałem w długi róg wyprowadził swój zespół na prowadzenie. W 72. min miejscowi zdołali wyrównać po trafieniu Kloca. To tylko rozzłościło kowarzan, którzy po golach Kędzierskiego i Chajewskiego wyszli na dwubramkowe prowadzenie. Zjednoczeni jednak nie poddawali się i ponownie złapali kontakt z rywalem. Stało się to po faulu Szczęsnego w polu karnym. Piłkarz Olimpii zobaczył czerwoną kartkę, a sprawiedliwość wymierzył Goździejewski. Wynik dla przyjezdnych uratował Gilewski, który 2 minuty przed końcem fantastycznie obronił strzał rezerwowego Kloca.

ZJEDNOCZENI ŻARÓW - OLIMPIA KOWARY 2:3 (0:1)

Bramki: 0:1 Malarowski (27), 1:1 Kloc (72), 1:2 Kędzierski (77), 1:3 Chajewski (80), 2:3 Goździejewski (84-karny).
Czerwona kartka: Szczęsny (Olimpia, 84 - akcja ratunkowa).
Żółta kartka: Czoch.
Sędziowali: Marcin Tomalski jako główny oraz Konrad Zawadzki i Tomasz Martowicz (Wrocław).
Widzów: 450.

ZJEDNOCZENI: Hruszowiec - Okarma, Marszałek, Ciupiński, Popek, Czoch, Kołodziej, Uszczyk, Zyl (63 Kloc), Goździejewski, Felich (83 Jernutowski).
OLIMPIA: M. Gilewski - Kraiński, Smoczyk, Han, Szczęsny, Chajewski (90+2 Denis), Malarowski, Szaraniec (78 Szeliga), Krupa, Rudnicki (49 Udod), Dregan (68 Kędzierski).