Bramkarz strzelcem wyborowym

Coraz lepiej przebiega transformacja bramkarza Olimpii Kamienna Góra Bogdana Budy na zawodnika z pola. W weekend zawodnik stanął między słupkami w meczu rezerw Olimpii z Dragonem Mieszkowice, w środę natomiast w sparingu z udziałem pierwszej ekipy Olimpii niemal w pojedynkę rozłożył na łopatki drużynę wałbrzyskiej okręgówki Zdrój Jedlina Zdrój, aplikując rywalowi cztery z pięciu zdobytych przez kamiennogórzan bramek.
Na 1-0 Buda trafił już w 12-ej minucie, a asystę przy tym golu zanotował Łatka. Kolejne bramki zawodnik Olimpii dopisał w 20-ej i 33-ej minucie. Na 4-0 podwyższył Masiel, co ciekawe po asyście Budy. Nie był to jednak ostatni gol do przerwy, bo minutę przed jej rozpoczęciem Kulpa pokonał Powiertowskiego uderzeniem z dystansu.
Po zamianie stron Buda uzupełnił swój strzelecki skalp. Wynik 5-1 dla Olimpii nie utrzymał się do końca, bo Polak zapewnił Zdrojowi drugiego gola.
Dodajmy, że w Zdroju testowany był Marcin Kobylański. Zawodnik Górnika Wałbrzych jeszcze kilka dni temu obserwował na treningach i meczach Krzysztof Kapelan, trener Olimpii Kowary.

OLIMPIA: D. Powiertowski - Kraszewski, Grzesiński, Procyk, Pietrzykowski, Błażyński, Łatka, Hadała, Wąchała, Masiel, Buda. Rezerwowi: Wieczorek, Kwaśniewski, Topolski, Stefański, Rosłan.
ZDRÓJ: Gut - Samiec, Kobowicz, Dudek, Paduch, Bartkowiak, Piwoński, Skarbiński, Polak, Kałoń, Kulpa. Rezerwowi: Włochowski, Kacprzak, Zasada, Kwiatkowski, Marciniak, Kobylański, Chabrowicz, Siara.