Pewna wygrana juniorów młodszych Karkonoszy

Pewne zwycięstwo nad dzierżoniowską Lechią odnieśli w sobotę (19 października 2013) juniorzy młodsi Karkonoszy Jelenia Góra.
Mecz na stadionie przy ulicy Lubańskiej rozpoczął się udanie dla gości, a z gola mógł się cieszyć Bartek Tomkiewicz. Do remisu doprowadził Robert Lekszycki, celną główką zamieniając na bramkę dośrodkowanie z rzutu rożnego Szymona Statkowskiego. W 35-ej minucie było już 2-1, tym razem mocnym uderzeniem z dystansu popisał się Łukasz Wierzbicki. Niestety radość z prowadzenia nie trwała długo, gdyż jeszcze przed przerwą czerwoną kartkę za dwie żółte otrzymał Statkowski i jeleniogórzanie schodzili do szatni ze świadomością, iż całą II połowę zagrają w osłabieniu.
Jak się okazało nie miało to negatywnego wpływu na postawę KSK. Przeciwnie, podopieczni trenera Łukasza Kowalskiego poszli za ciosem i po kolejnych dwóch bramkach Lekszyckiego wyszli na 4-1. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 4-2 dla Karkonoszy, bo tuż przed końcem rozmiary porażki dzierżoniowian zmniejszył Przemysław Świątoniewski.
- Zagraliśmy bardzo dobry mecz. Nawet w osłabieniu to my prowadziliśmy grę, częściej posiadaliśmy piłkę i tworzyliśmy sytuacje do zdobycia kolejnych bramek - podsumował zawody Robert Pietrzak, kierownik zespołu Karkonoszy.

KSK: Kosiński - Pytel, Dawid Klimek, Damian Klimek, Śniegula, Lachowicz, Wersocki, Wierzbicki, Statkowski, Lekszycki, Baczyński. Rezerwowi: Pietrzak, Paradowski, Czernik, Golonka, Ofiarski, Stolarski, Okoniewski.