Wysoka porażka KPR na inaugurację ligi

Nie było niespodzianki w meczu pierwszej kolejki ekstraklasy piłki ręcznej kobiet, w którym jeden z faworytów ligi Vistal Łączpol Gdynia podejmował KPR Jelenia Góra. Spotkanie zakończyło się bardzo wysoka porażka jeleniogórzanek 21:41 (12:24).

Piłkarki KPR wyszły na parkiet w składzie: Martyna Kozłowska, Agnieszka Kocela, Marta Dąbrowska, Małgorzata Buklarewicz, Joanna Załoga, Anna Fursewicz, Karolina Konsur. Jedynie pierwsze minuty gry mogły dawać nadzieję na pozytywne dla jeleniogórzanek rozstrzygnięcie spotkania. W 5 minucie KPR po golu M. Dąbrowskiej prowadził 4:3, a w 8 min na tablicy wyników po raz ostatni remis po 6. Potem na parkiecie dzieliły i rządziły gdynianki. Szczelna obroną Łączpolu oraz skuteczna gra, głównie z kontry sprawiła iż w 17 minucie było już 14:8, dla gospodyń, a pierwsza połowa zakończyła się ich wygraną 24:12. Po zmianie stron nadal na parkiecie trwał koncert gry gdynianek. W 42 min Vistal wygrywa już 30:17 i w końcówce na parkiecie szanse pokazania swoich umiejętności otrzymały zawodniczki rezerwowe, w tym pozyskana z KPR Sabina Kobzar. W swoim debiucie ligowym w barwach Łączpolu rzuciła ona swoim byłym koleżankom 4 gole. W końcówce gospodynie jeszcze powiększyły swoja przewagę i ostatecznie rozgromiły nasz zespół różnicą aż 20 goli – 41:21.

Łaczpol Vistal Gdynia – KPR Jelenia Góra 41:21 (24:12)
KPR: Kozłowska, Szalek, Dąbrowska 8, Buklarewicz 5, Fursewicz 4, Kocela 2, Załoga 2, Konsur 0 Marceluk 0, Muras 0, Rykaczewska 0.