Porażka Jelfy z Zagłębiem

Od zimnego prysznicu rozpoczęły przygotowania do nowego sezonu piłkarki ręczne Jelfy Jelenia Góra. Podopieczne Romualda Szpota przegrały w sobotę 28-37 z Zagłębiem Lubin.
Do przerwy jeleniogórzanki prowadziły wyrównaną walkę z lubiniankami, mało tego na przerwę nasze zawodniczki zeszły prowadząc 14-13. Po przerwie inicjatywa należała już zdecydowanie do 4 ekipy ubiegłego sezonu. Zagłębie bez problemu odrobiło jednobramkową stratę z pierwszej połowy i systematycznie powiększało swoją przewagę, ostatecznie kończąc mecz z 9 punktową przewagą.
Obydwie ekipy nie mogły wystąpić w najsilniejszych składach co było spowodowane powołaniami do różnych reprezentacji Polski i w mniejszym stopniu kontuzjami. W sobotę po raz pierwszy na jeleniogórskim parkiecie zaprezentowały się trzy nowe zawodniczki Jelfy (Dorota Czekaj, Mirella Kaczyńska i Ewelina Przygodzka), które trafiły do Jeleniej Góry z Pogoni Żory.