Wysoka wygrana KPR na pożegnanie trenera Z. Wąsa

Efektownym zwycięstwem zakończyły sezon w ekstraklasie zawodniczki KPR Jelenia Góra. Nasza drużyna, która już wcześniej zapewniła sobie ligowy byt wygrała z KSS Kielce 40:24 (22:15). Przed meczem odbyło się uroczyste pożegnanie dotychczasowego trenera Zdzisława Wąsa. Jak wiadomo w nowym sezonie trenerką KPR będzie Małgorzata Jędrzejczak, zaś jej asystentka Dila Samadowa. Mecz z kielczankami był także ostatnim jaki rozegrała w barwach KPR Sabina Kobzar, która swoja karierę będzie kontynuować w Łączpolu Gdynia. Jak podał wiceprezes KPR Michał Matuszewski pozostałe piłkarki, mimo propozycji z innych klubów deklarują chęć pozostania w Jeleniej Górze. Nowe umowy z KPR – em mają podpisać w ciągu najbliższych dni.

Sam mecz KPR – u z KSS – em poza pierwszymi wyrównanymi minutami toczył sie pod dyktando naszej drużyny. W 9 minucie na tablicy wyników widniał remis po 5, jednak potem jeleniogórzanki dzięki skutecznej grze w defensywie odskoczyły i w 18 min po golu Marty Dąbrowskiej prowadziły już 14:9. Kolejne minuty przed przerwą to nadal koncertowa gra gospodyń, które po 30 minut zmagań prowadziły 22:15. Po zmianie stron dominacja jeleniogórzanek była jeszcze bardziej wyraźna. Trener Z. Wąs wpuszczał na parkiet piłkarki rezerwowe lecz mimo to KPR pewnie powiększał przewagę. W 49 min po serii pięciu kolejnych bramek jeleniogórzanki wygrywały już 33:20. Ostatecznie po 60 minutach zmagań jeleniogórzanki wygrały 40:24, zaś ostatnią bramkę spotkania rzuciła Anna Świdzińska.

KPR Jelenia Góra – KSS Kielce 40:24 (22:15)
KPR: Szalek, Krajewska, Dąbrowska 9, Kobzar 8, Kocela 6, Załoga 6, Stanisławiszyn 3, Świdzińska 2, Buklarewicz 2, Rykaczewska 2, Marceluk 1, Muras 1, Popielarz, Kubicka.