KPR wygrywa ze spadkowiczem w Olkuszu

W przedostatniej kolejce rozgrywek w ekstraklasie piłkarek ręcznych zawodniczki KPR Jelenia Góra pokonały na wyjeździe SPR Olkusz 31:30 (15:11). Spotkanie KPR z już wcześniej zdegradowanym do I ligi SPR w pierwszych minutach był wyrównany. W 10 minucie na tablicy widniał remis po 4. Potem inicjatywa przeszła w ręce jeleniogórzanek, które prowadziły już różnicą 5 – 6 goli. W ostatnich minutach przed przerwą przewaga KPR nieco zmalała ale i tak po 30 minutach gry nasza drużyna wygrywała dość pewnie 15:11. Drugą połowę lepiej rozpoczęły piłkarki z Olkusza i w 38 min przegrywały już tylko różnicą dwóch goli. W tym momencie jednak trener jeleniogórzanek Zdzisław Wąs wziął czas co uspokajająco wpłynęło na grę jego drużyny. W kolejnych minutach nasza drużyna kontrolowała wydarzenia na parkiecie i mimo pogoni gospodyń zdołała w nerwowej końcówce obronić wygraną. Niestety w końcowych minutach arbitrzy meczu dopuścili do zbyt ostrej gry zawodniczek obu zespołów, która zaowocowała kontują kolana Moniki Odrowskiej.

SPR Olkusz – KPR Jelenia Góra 30:31 (11:15)
KPR: Szalek, Odrowska 7, Dąbrowska 6, Kocela 5, Załoga 5, Kobzar 4, Stanisławiszyn 3, Magdalena Łoniewska 1, Rykaczewska.