Finepharm wyjeżdża bez punktów z Gliwic

W przedostatniej kolejce rozgrywek I ligi piłkarek ręcznych rywalizujące w gronie drużyn o miejsca I – IV w grupie B zawodniczki MKS Finepharmu Jelenia Góra uległy liderowi tabeli SMS Gliwice 27:37 (9:18). Mimo porażki gra naszego zespołu zwłaszcza w drugiej połowie mogła napawać optymizmem przed najważniejszym meczem, w którym za tydzień Finepharm zagra u siebie z AZS UMCS Lublin. Wygrany w tym pojedynku uzyska awans do ekstraklasy. Losy spotkania w Gliwicach rozstrzygnęły się w pierwszej połowie. Wprawdzie w 12 minucie gliwiczanki wygrywały tylko 7:5 lecz potem wykorzystując słabą skuteczność naszej drużyny (jeleniogórzanki m.in. kilka razy trafiły w słupek bramki SMS – u) drużyna gospodyń po szybkich kontrach wypracowała sobie znaczna przewagę. Po 30 minutach SMS prowadził 18:9. Po zmianie stron gości zagrali zdecydowanie lepiej w obronie i w 49 minucie zmniejszyły straty do rywalek do 5 goli. W końcówce gospodynie opanowały jednak sytuację na parkiecie i ostatecznie wygrały wysoko 37:27.

SMS Gliwice – MKS Finepharm Jelenia Góra 37:27 (18:9)
Finepharm: Pałysa, Damiańczuk, Konarzewska 7, Kasprzak 6, Ślusarczyk 5, Bieńko 3, Wasiucionek 3, Pawliszak 2, Latuszek 1.