KPR II nadal z szansami na utrzymanie w I lidze

Piłkarki ręczne KPR II Jelenia Góra nadal zachowują szanse na utrzymanie w I lidze. Nasza drużyna w kolejnym meczu o miejsca V – VIII w swojej grupie I ligi pokonały ostatni w tabeli Beskid nowy Sącz. Spotkanie obie drużyny rozpoczęły słabo w pierwszych minutach prześcigając się w niecelnych rzutach i stratach piłek. Z czasem jednak jeleniogórzanki opanowały sytuację na parkiecie wypracowując sobie kilku bramkowe prowadzenie. Gospodynie dobrze prezentowały sie w defensywie, zaś w bramce świetną partie rozgrywała Edyta Kuc. W 26 minucie KPR II prowadził 12:7, jednak dzięki kapitalnej grze w końcówce pierwszej połowy powiększył tą przewagę do siedmiu goli 15:8. Po zmianie stron goście zagrali momentami nieco lepiej jednak wszystko na co ich było stać to kilkukrotne zmniejszenie przewagi jeleniogórzanek do pięciu goli. W ataku KPR II prym wiodły Karolina Muras, Martyna Popielarz i Marta Romanow. Nasza drużyna zdobywała gole grając nawet w podwójnym osłabieniu. W 57 minucie przewaga jeleniogórzanek wynosiła już dziewięć goli 26:17. W ostatnich minutach Beskid odrobił nieco strat ale i tak spotkanie zakończyło się pewną wygraną podopiecznych Dili Samadowej 29:23. Dzięki tej wygranej nasza drużyna zrównała się punktami z bezpośrednim rywalem w walce o utrzymanie AZS PWSZ „7” Jarosław.

KPR II Jelenia Góra – Beskid Nowy Sącz 29:23 (15:8)
KPR II: Kuc, Krajewska, Muras 9, Popielarz 8, Romanow 6, Wasiucionek 4, Rejfur 1, Łoniewska 1, Konsur, Bułak, Kubicka, Nienadyszczuk.