Przegrana na starcie finałów MP juniorek Finepharmu

Od porażki rozpoczęły swój udział w odbywających się w Kielcach finałach Mistrzostw Polski juniorek w piłce ręcznej zawodniczki MKS Finepharm Jelenia Góra. Nasza drużyna uległa minimalnie Sośnicy Gliwice 32:33 (18:15). W pierwszej połowie jeleniogórzanki nadawały ton wydarzeniom na parkiecie i po 30 minutach wygrywały 18:15. Pierwszy kwadrans po zmianie stron nadal należał do naszej drużyny. W 45 min Finepharm prowadził 26:20 i wydawało się że tego dnia nasza drużyna zakończy zmagania pewna wygraną. W tym momencie jednak ekipa z Gliwic zmieniła system obrony na „5+1” czym zupełnie wybiła z uderzenia naszą drużynę. Sośnica wkrótce doprowadziła do wyrównania po 26. W nerwowej końcówce więcej zimnej krwi zachowały gliwiczanki i ostatecznie to one mogły się cieszyć z minimalnej wygranej.