Szczypiornistki KPR-u górą w Koszalinie!

Serię dobrych występów w ekstraklasie kontynuują piłkarki ręczne Klubu Piłki Ręcznej Jelenia Góra. Nasza drużyna w przedostatniej kolejce sezonu zasadniczego pokonała na wyjeździe wyżej notowaną Politechnikę Koszalińską 30:25 (8:17). Dzięki temu zwycięstwu nasza druzyna ma już cztery punkty przewagi nad KSS Kielce, a zrównała się dorobkiem z AZS AWF Wrocław.

Pierwsza połowa meczu KPR z Politechniką była w wykonaniu naszej drużyny kapitalna. Gospodynie byłe bezsilne wobec doskonałej gry jeleniogórzanek zarówno w ataku jak i obronie. Po 12 minutach gry KPR prowadził już 1:8, a po kwadransie zmagań było 2:10. Prowadzenia do przerwy różnicą dziewięciu goli 17:8 postawiło naszą drużynę przed drugą połową w komfortowej sytuacji. W pierwszych dziesięciu minutach po zmianie stron utrzymywało się wysokie prowadzenie gości. Kryzys w grze jeleniogórzanek nastąpił pomiędzy 40 a 50 minutą i był on związany z faktem iż w tym okresie nasza drużyna kilka razy była zmuszona walczyć z rywalkami w osłabieniu. W tym okresie przewaga KPR stopniała do pięciu goli jednak nasza drużyna potrafiła przetrzymać ten trudny czas i ostatecznie wygrała 30:25.

Politechnika Koszalińska – KPR Jelenia Góra 25:30 (8:17)
KPR: Kozłowska, Odrowska 9, Kobzar 6, Załoga 5, Buklarewicz 4, Dąbrowska 4, Kocela 2, Stanisławiszyn.