Piłkarki Finepharmu powalczą o awans do ekstraklasy

Arcyważne zwycięstwo odniosły w ostatniej kolejce sezonu zasadniczego rozgrywek I ligi piłkarki ręczne MKS Finepharm Jelenia Góra. Nasza drużyna pokonała pewnie, na wyjeździe lidera rozgrywek SPR II Lublin 32:24 (16:14) i dzięki tej wygranej zapewniła sobie miejsce w gronie czterech zespołów, które w drugiej części ligowych zmagań, wraz z czołową czwórką z drugiej grupy I ligi powalczą o awans do ekstraklasy.
Drużyna SPR II zdziesiątkowana przez urazy przystąpiła do rywalizacji z Finepharmem „gołą siódemką”. Dodatkowo od 35 minuty spotkania po kontuzji Aleksandry Antoń gospodynie aż do końca rywalizowały w zdekompletowanym zestawieniu. W tych okolicznościach jeleniogórzanki, które przystąpiły do rywalizacji z silną wolą zwycięstwa od początku nadawały ton zmaganiom. Do przerwy głównie dzięki dobrym interwencjom bramkarki SPR II Anny Baranowskiej gospodynie przegrywały tylko 14:16. Po zmianie stron nasza drużyna już zdecydowanie dominowała i ostatecznie wygrała 32:24.

SPR II Lublin – MKS Finepharm Jelenia Góra 24:32 (14:16)
Finepharm: Demiańczuk, Pałysa, Latuszek 9, Wasiucionek 5, Kasprzak 5, Pawliszak 5, Bieńko 4, Sawicka 2, Bielecka 1, Murczak 1, Konarzewska