Awans juniorek Finepharmu do półfinału MP

Meczem do jednej bramki był drugi pojedynek juniorek MKS Finepharm Jelenia Góra podczas ćwierćfinału Mistrzostw Polski juniorek w piłce ręcznej. Nasz zespół rozgromił Zorzę Kowalewo 35:13 (14:3). Tym samym jeleniogórzanki zapewniły już sobie awans do półfinału MP. Mecz Finepharmu z ekipą z Kowalewa był jednostronnym widowiskiem. Nasza drużyna dominowała na parkiecie w każdym elemencie gry. W zagraniach jeleniogórzanek było widać swobodę i dojrzałość jakiej nabrały występując na codzień w rozgrywkach I ligi. W pierwszej połowie ekipa prowadzona przez trenera Mirosława Urama, kapitalnie broniąc pozwoliła rzucić gościom zaledwie trzy gole. Dobrze spisywała się w bramce Alina Pałysa. W ataku dominacja gospodyń pozwoliła im na przećwiczenie różnych rozwiązań taktycznych. Do przerwy Finepharm wygrywał 14:3. Po zmianie stron nadal trwał koncert jednej drużyny. Nareszcie rozegrała się słabsza przed przerwą Agata Pawliszak, której zagrania z Sarą Latuszek były ozdobą spotkania. W 53 minucie przewaga gospodyń wynosiła już 15 goli – 25:10, by w końcówce jeszcze zdecydowanie wzrosnąć. Ostatecznie pojedynek zakończył się pogromem zespołu z Kowalewa 35:13.

W drugim sobotnim pojedynku Zgoda Ruda Ślaska wygrała z Kusym Szczecin 18:17.

MKS Finepharm Jelenia Góra – Zorza Kowalewo 35:13 (14:3)
Finepharm: Pałysa, Pawliszak 9, Latuszek 8, Bieńko 7, Bielecka 4, Konarzewska 3, Murczak 3, Kosmala 1, Sawicka, Demuth.