Piłkarki KPR wygrywają w Rudzie Śląskiej!

Znakomicie spisały się w meczu XVII kolejki rozgrywek ekstraklasy piłkarki ręczne Klubu Piłki Ręcznej. Nasz walczący o utrzymanie zespół pokonał niespodziewanie na wyjeździe, zajmującą czwarte miejsce w tabeli Zgodę Ruda Śląska 23:20 (12:14). Początek meczu w Rudzie Śląskiej nie wskazywał na możliwą wygraną jeleniogórzanek. Gospodynie zaskoczyły naszą drużynę agresywną grą w obronie i po kwadransie gry prowadziły już 10:4, a w 20 minucie 11:6. W kolejnych minutach przed przerwą nasza drużyna złapała wiatr w żagle, poprawiła defensywę i po 30 minutach przegrywała już tylko 12:14. Drugą połowę jeleniogórzanki zagrały kapitalnie w obronie. Nasza drużyna imponowała zespołowością inie przestraszyła się bardzo twardej, a momentami wręcz brutalnej defensywy gospodarzy. Wynik spotkania przez większą część tej odsłony meczu oscylował wokół remisu. W końcówce głównie dzięki kapitalnej grze bramkarki Martyny Kozłowskiej, która obroniła dwa rzuty karne i trzy stuprocentowe sytuacje bramkowe skrzydłowych Zgody szala wygranej przeważyła się na korzyść gości. Ostatecznie jeleniogórzanki wygrały 23:20.

Zgoda Ruda Śląska – KPR Jelenia Góra 20:23 (14:12)
KPR: Kozłowska, Krajewska, Odrowska 7, Kocela 5, Dąbrowska 4, Stanisławiszyn 3, Kobzar 3, Załoga 1, Buklarewicz, Bułak.