Finepharm wygrywa zaległy mecz w Nowym Sączu

W zaległym meczu w I lidze piłkarek ręcznych zawodniczki MKS Finepharmu Jelenia Góra wygrały na wyjeździe z zamykającym ligową tabelę Beskidem Nowy Sącz 26:25 . Tym samym na dwie kolejki przed zakończeniem rundy zasadniczej nasz zespół jest już niemal pewny zajęcia miejsca w pierwszej czwórce tabeli walczącej w drugiej rundzie o awans do ekstraklasy, co jednocześnie oznacza automatycznie pewne ligowe utrzymanie. Po tej wygranej drużyna prowadzona przez trenera Mirosława Urama w tabeli I ligi, z 14 punktami awansowała na trzecie miejsce. Na piątym AZS PWSZ "7" Jarosław jeleniogórzanki mają trzy punkty przewagi. Mecz w Nowym Sączu do 24 minuty pierwszej połowy toczył się wg. scenariusza gol za gol. W tym momencie na tablicy wyników widniał remis po 10, jednak w ostatnich sześciu minutach pierwszej odsłony jeleniogórzanki nie zdobyły bramki, same tracąc trzy i na przerwę schodziły przegrywając 10:13. Po zmianie stron dość długo utrzymywało się kilkubramkowe prowadzenie gospodyń. W 47 minucie Beskid wygrywał 22:18, ale w kolejnych minutach nasza drużyna pięciokrotnie trafiła do bramki rywalek wychodząc na prowadzenie 23:24. Za moment jednak sytuacja zmieniła się jak w kalejdoskopie bo to miejscowe wygrywały 25:24. Na szczęście jeleniogórzanki w samej końcówce potrafiły odpowiedzieć dwiema bramkami, a w końcowych 30 sekundach mino wykluczeń obronić nikłą przewagę.

Beskid Nowy Sącz – MKS Finepharm Jelenia Góra 25:26 (10:13)
Finepharm: Demiańczuk, Pałysa, Pawliszak 8, Bieńko 8, Kasprzak 5, Konarzewska 4, Latuszek 1, Murczak, Wasiucionek, Bielecka.