Cenne zwycięstwo KPR w walce o ligowy byt

Trzecie zwycięstwo w sezonie odniosły piłkarki ręczne Klubu Piłki Ręcznej Jelenia Góra. Nasz zespół w pojedynku o cztery punkty z jednym z bezpośrednich rywali w walce o ligowy byt pokonał na własnym parkiecie SPR Olkusz 26:20 (15:12).

Spotkanie KPR z SPR było meczem walki i nie stało na zbyt wysokim poziomie. Obie drużyny były świadome stawki spotkania i w ich poczynania często wkradała się nerwowość, której skutkiem były niecelne rzuty, podania oraz błędy. Zwycięsko z tej wojny nerwów wyszły gospodynie głównie dzięki lepszej defensywie. Najskuteczniejszą zawodniczką meczu była zdobywczyni 11 goli Sabina Kobzar.

Pierwszy kwadrans pojedynku był wyrównany, zaś żadnej z drużyn nie udało się wywalczyć przewagi większej niż dwa gole. W 15 minucie na tablicy widniał remis po 8, jednak kolejne dziewięć minut gospodynie dzięki skutecznej grze w defensywie wygrały 4:0 i wyszły na prowadzenie 12:8. Trzy minuty później było jeszcze lepiej bo po bramce Agnieszki Koceli było już 15:9. Niestety w końcówce nasze zawodniczki pozwoliły sobie na moment dekoncentracji i ostatecznie pierwszą połowę wygrały różnicą trzech goli 15:12. Niewielka przewaga gospodyń utrzymywała się przez pierwsze czternaście minut po zmianie stron. W 44 minucie KPR wygrywał 19:16 lecz od tego momentu rozpoczął się bardzo dobry okres w defensywie zawodniczek prowadzonych przez trenera Zdzisława Wąsa. Gospodynie sukcesywnie powiększały swoją przewagę i w 54 minucie po golu S. Kobzar wygrywały już 25:18, praktycznie zapewniając sobie dwa punkty za wygraną w meczu. W ostatnich dwóch minutach w naszej drużynie pojawiły się zawodniczki rezerwowe lecz mimo to spotkanie zakończyło się pewną wygraną KPR 26:20.

KPR Jelenia Góra – SPR Olkusz 26:20 (15:12)
KPR: Kozłowska, Kobzar 11, Odrowska 5, Dąbrowska 2, Kocela 2, Stanisławiszyn 2, Buklarewicz 2, Załoga 1, Popielarz 1, Świdzińska, Rykaczewska, Łoniewska, Muras.