Biofactor skarcił lidera!

Fantastycznie spisały się w meczu XIV kolejki I ligi piłkarki Biofactora Jelenia Góra, które po niezwykle emocjonującej grze poskromiły lidera z Gdyni wygrywając 32-28! Tym samym jeleniogórski beniaminek zrewanżował się Łączpolowi za porażkę z I rundy i przerwał serię dwóch porażek z rzędu!
Bohaterką spotkania była Sabina Kobzar, która aż 11 razy trafiała w sobotni wieczór do bramki rywalek. Prawdziwy koncert gry młoda jeleniogórzanka dała w I połowie meczu, zdobywając 9 trafień z czego aż 6 z nich było konsekwencją skutecznie egzekwowanych rzutów karnych.
Pierwsze 30 minut jeleniogórzanki zakończyły z przewagą jednego gola. Niestety, już na początku drugiego starcia straciły ten handicap na rzecz rywalek, które szybko odskoczyły na trzy trafienia. Gdy wydawało się, że gdynianki odpłyną gospodyniom, Biofactor wziął się w garść i od stanu 23-25 podopieczne Zdzisława Wąsa zdominowały boiskowe wydarzenia demolując wręcz rywalki 10 golami! Ponieważ same straciły w tym okresie zaledwie trzy oczka zwycięstwo beniaminka nad liderem stało się faktem! Gratulujemy!
Dzięki sobotniej victorii i porażce KKS Kielce z TPR Lublin, Biofactor powrócił na trzecie miejsce w tabeli! Zmienił się też lider I ligi, a został nim chorzowski Ruch z dorobkiem 23 punktów.

Gole dla Biofactora: Sabina Kobzar - 11, Magdalena Tajerle - 7, Karolina Kula - 5, Katarzyna Jeż - 4, Karolina Kasprzak - 2, Estera Rykaczewska - 2, Małgorzata Jędrzejczak - 1.