Szczypiornistki KPR-u zainaugurowały nowy sezon

Od wysokiej porażki rozpoczęły sezon w ekstraklasie rozpoczęły sezon 2009/10 piłkarki ręczne Klubu Piłki Ręcznej Jelenia Góra. Jeleniogórzanki w pierwszej kolejce rozgrywek uległy u siebie Piotrkovii Piotrków Trybunalski 22:38 (13:18). Już przed meczem wszystkie atuty w tym większe doświadczenie i ogranie były w rękach gości. Niestety wydarzenia na parkiecie w pełni potwierdziły przedmeczowe prognozy. Spotkanie było wyrównane jedynie w pierwszych minutach. Potem niepodzielnie na placu gry rządziły zawodniczki z Piotrkowa. Jeżeli jeszcze w pierwszej połowie grające ambitnie jeleniogórzanki usiłowały dotrzymywać kroku rywalkom utrzymując dystans dzielący obie drużyny w granicach 3 – 5 goli to po zmianie stron piotrkowianki całkowicie dominowały na parkiecie. Nasz zespół zupełnie pogubił się w ataku co dawało Piotrkovii możliwość wyprowadzania błyskawicznych kontr, w których prym wiodły Hanna Strzałkowska i Kinga Polenz. KPR słabo prezentował się także w obronie co zaowocowało stratą aż 38 goli. Swego dnia nie miała żadna z naszych bramkarek: Agnieszka Szalek, Aleksandra Baranowska i Martyna Kozłowska. W 56 minucie Piotrkovia osiągnęła najwyższe bo 19 – bramkowe prowadzenie 19:38. W końcówce gospodyniom udało się jeszcze zdobyć kilka bramek i ostatecznie pojedynek zakończył się wynikiem 22:38. Dodajmy że w trakcie meczu na trybunach można było zaobserwować ciekawy obrazek. W trakcie drugiej połowy kibice obu zespołów wspólnie zasiedli na głównej trybunie i wspólnie dopingowali obie drużyny.

Już za tydzień jeleniogórzanki czeka znacznie istotniejszy pojedynek w kontekście czekającej je w tym sezonie walki o utrzymanie w lidze. Naszym przeciwnikiem w sobotę 12 września będzie beniaminek AZS AWF Wrocław.

KPR Jelenia Góra – Piotrkovia Piotrków Trybunalski 22:38 (13:18)
KPR: Szalek, Baranowska, Kozłowska, Dąbrowska 7, Kocela 4, Kobzar 4, Odrowska 4, Buklarewicz 2, Stanisławiszyn 1, Załoga, Tórz, Rykaczewska, Łoniewska, Muras.