AZS KK: Bez niespodzianki w Gdyni

Nie było niespodzianki w meczu Lotos Gdynia - AZS Kolegium Karkonoskie, po dobrym meczu beniaminek Ekstraklasy musiał uznać wyższość Mistrzyń Polski ulegając im 63-85.
O wyniku w dużym stopniu zadecydowała I kwarta, którą gospodynie wysoko wygrały 33-16. Kiedy spodziewano się dalszej demolki ze strony gdynianek, drugi bieg włączyły nasze panie i w znakomitym stylu zwyciężyły II ćwiartkę 23-16!

W drugiej połowie Lotos kontrolował wydarzenia i utrzymywał bezpieczny dystans, nieznacznie go powiększając w każdej kwarcie. W jeleniogórskim teamie znakomicie spisały się Iwona Kaszuwara rzucając 19 puntków i Iza Bogdan, która zdobyła dwa oczka mniej. Warto pamiętać, że w Gdyni a barwach Kolegium zabrakło Kasi Gruszczyńskiej-Dulnik, ale też i gospodynie nie wystawiły dwóch swoich armat: Gordany Kovacevic i Magdaleny Leciejewskiej.
Za tydzień akademiczki zmierzą się z Polfą Pabianice we własnej hali, ciężko uwierzyć w zwycięstwo naszej drużyny z tak wymagającym rywalem, jednak dziewczyny pokazują swoimi występami, że warto je wspierać, bo niesione dopingiem są w stanie sprawić jeszcze niejedną niespodziankę w tej lidze!

Punkty dla AZS KK: Iwona Kaszuwara - 19, Izabela Bogdan - 17, Natalia Małaszewska - 12, Dorota Wójcik - 6, Magdalena Gawrońska - 4, Monika Krawczyszyn-Samiec - 3, Joanna Szczuraszek - 2.