Derby Jeleniaj Góry dla AZS KK

Nie było niespodzianki w koszykarskich derby Jeleniej Góry. Po jednostronnym meczu rezerwy AZS Kolegium Karkonoskie gładko pokonały MKS-MDK Karkonosze 78-43.
Początek spotkania nie zapowiadał tak dużej dominacji podopiecznych Rafała Sroki. Nieco stremowane koszykarki Karkonoszy podjęły wyzwanie i dzielnie stawiły czoła faworytkom, co zaowocowało dobrą I kwartą w ich wykonaniu i stratą zaledwie 6 punktów do akademiczek.
Niestety na początku II ćwiartki kontuzji kostki doznała Joanna Mochól i zespół Jerzego Gadzimskiego musiał sobie radzić bez swojej liderki. Osłabienie rywalek natychmiast wykorzystały koszykarki AZS KK, które na przerwę zeszły prowadząc już 18 punktami.
W II połowie zespół Rafała Sroki w pełni kontrolował wydarzenia na boisku. Prym na parkiecie wiodła zwłaszcza Dorota Arodź, które w czwartkowy wieczór miała swój dzień i zdobyła 31 punktów.
Nie miał najszczęśliwszej miny po meczu szkoleniowiec MKS-MDK, który powiedział: - Szkoda, że kontuzji doznała Joasia Mochół, gdy jej zabrakło na parkiecie rywalki nam odjechały. Mimo przegranej cieszę się, że mój zespół mógł zmierzyć się z silnym rywalem i zebrać kolejne doświadczenia na I -ligowych parkietach, jestem zadowolony z postawy moich zawodniczek.

Punkty dla AZS KK II: Dorota Arodź - 31, Żaneta Sojka - 15, Joanna Szczuraszek - 10, Monika Krawczyszyn-Samiec - 8, Agnieszka Szymczyk - 6, Marzena Moryc - 6, Marta Misztal - 2.

Punkty dla MKS-MDK: Natalia Górniaczyk - 8, Marta Kowiel - 8, Katarzyna Werłos - 7, Joanna Mochól - 4, Marta Klementowska - 3, Joanna Pawlukiewicz - 4, Kuczyńska - 3, Magdalena Chwedorowicz - 2.

zdjęcia: Maciej Chyra