Emocjonujący mecz kadetek MKS-MDK

Zaskakująco emocjonujące było spotkanie w ramach Dolnośląskiej Ligi Kadetek pomiędzy Szprotavią Szprotawa a MKS-MDK Karkonosze. Jeleniogórzanki, które były faworytkami tego meczu co prawda wygrały, ale drużyna ze Szprotawy pokazała się z bardzo dobrej strony i była bliska sprawienia niespodzianki.

Jeszcze przed ostatnią kwartą nasz zespół tracił do gospodyń 10 punktów. Ostre reprymendy i taktyka trenera Gadzimskiego pozwoliły odrobić stratę. Na 8 sekund przed końcem nasz zespół przegrywał jednym punktem, ale dwie szanse na zdobycie punktów miała Marta Nowicka, która wykonywała rzuty osobiste. Nowicka nie zawiodła i kadetki MKS-MDK Karkonosze pokonały Szprotavię 79-78!
- W sporcie nie wolno lekceważyć żadnego przeciwnika, a tak niestety zrobiły moje młode zawodniczki. Zbytnia pewność siebie mogła doprowadzić do naszej porażki, ale na szczęście w IV kwarcie moje dziewczyny się obudziły i dzięki rzutom Marty Nowickiej w końcówce odniosły zwycięstwo - tak podsumował spotkanie szkoleniowiec MKS-MDK Karkonosze Jerzy Gadzimski.

Punkty dla MKS-MDK: Marzena Kowalczyk - 37, Magdalena Sawicka - 15, Justyna Dudek - 9, Marta Nowicka - 7, Monika Foitzik - 5, Joanna Pawlukiewicz - 4, Dominika Madej - 2.