Finepharm przegrywa na zakończenie sezonu zasadniczego

Porażką zakończyły sezon zasadniczy w Polskiej Lidze Koszykówki Kobiet zawodniczki Finepharmu AZS KK Jelenia Góra. Nasz zespół uległ na wyjeździe Enerdze Toruń 58:70. Porażka ta sprawiła iż jeleniogórzanki po sezonie zasadniczym zajęły z 29 punktami jedenaste miejsce i w pierwszym meczu fazy play – out zagrają już w środę 18 marca z ŁKS Siemens AGD Łódź.

Porażka w Toruniu była dziewiątą z rzędu przegraną jeleniogórzanek, które w lidze wygrały ostatnio 21 grudnia. W meczu z Energą nasz zespół zaprezentował słabą skuteczność rzutową, popełniając przy tym 22 straty. Początek meczu był dość obiecujący, gdyż po 7 minutach gry jeleniogórzanki po celnym rzucie Magdaleny Skorek remisowały po 8, a w 8 minucie po akcji trzypunktowej Maxann Reese prowadziły nawet 15:11. Ostatecznie pierwsze dziesięć minut gry zakończyły się remisem po 16. Większość drugiej kwarty przebiegała pod dyktando gospodyń, które wykorzystując liczne błędy naszego zespołu i dobrą skuteczność Dominikanki Sierry Sugeiry Monsac i Amerykanki Quianny Chaney prowadziły w 18 minucie już 35:19. Końcówka tej odsłony była jednak kapitalna w wykonaniu jeleniogórzanek, które ten fragment spotkania wygrały 12:0 i na przerwę schodziły przegrywając tylko 35:31. Gdy na początku trzeciej odsłony AZS KK po koszu Joanny Szymczak – Górzyńskiej zmniejszył straty zaledwie do dwóch punktów 35:33 przez chwilę wydawało się że niespodzianka, jaką byłoby zwycięstwo gości może stać się faktem. Niestety w kolejnych minutach to torunianki dyktowały warunki gry. Jeleniogórzanki słabo broniły, popełniając przy tym proste straty i mając duże trudności ze zdobywaniem kolejnych punktów. Trzecią kwartę Energa wygrała zdecydowanie 21:11 i przed ostatnią odsłoną prowadziła 56:42. W końcowych dziesięciu minutach zmagań gospodynie pilnowały wyniku, a koszykarki Finepharmu nie były już w stanie odwrócić losów zmagań. Ostatecznie spotkanie zakończyło się pewnym zwycięstwem Energii 70:58.

Energa Toruń – Finepharm AZS KK Jelenia Góra 70:58 (16:16, 19:15, 21:11, 14:16)
Finepharm: Skorek 19, Merideth 14, Górzyńska – Szymczak 11, Kret 5, Reese 4, Kędzia 3, Niewrzawa 2, Okorie, Arodź, Wójcik.