Dwupunktowe zwycięstwo młodzików Sudetów

Ze zwycięstwem powrócili ze stolicy Dolnego Śląska młodzicy Sudetów Jelenia Góra. Podopieczni trenera Ryszarda Strońskiego wygrali z Gwardią Wrocław 57:55.

Jeleniogórzanie mecz zaczęli słabo przegrywając pierwszą kwartę 6:14. W drugiej odsłonie rolę się odwróciły. Tą część gry Sudety wygrały 20:10 i do przerwy goście prowadzili 26:24. Trzecia i czwarta kwarta były bardzo wyrównane z lekkim wskazaniem na Gwardię, która dość długo prowadziła różnicą kilku punktów. W końcówce więcej opanowania wykazali jednak nasi koszykarze. Młodzicy Sudetów grając skutecznie w defensywie oraz konsekwentnie w ataku odrobili straty i przeważyli losy pojedynku na swoją korzyść wygrywając minimalnie 57:55. Na specjalne wyróżnienie za mecz z Gwardią zasłużyli Bartosz Taraszkiewicz, który w trudnych momentach potrafił wziąć na siebie ciężar gry, Maciej Popioł na dobrą postawę w defensywie i najmłodszy w zespole Mateusz Strzelec.

Gwardia Wrocław – Sudety Jelenia Góra 55:57 (14:6, 10:20, 18:14, 13:17)
Sudety: Taraszkiewicz 18, Regner 9, Ostrowski 6, Drąg 6, Kwidziński 5, Rudzki 4, Dąbrowski 4, Strzelec 3, Kuczaj 2, Popioł, Ruciński, Brożyna.