Ważna wygrana kadetek Karkonoszy

Cenne zwycięstwo z bardzo wymagającym rywalem odniosły w kolejnym meczu ligi makroregionalnej kadetki Finepharmu Karkonoszy Jelenia Góra. Podopieczne trenera Tomasza Pawlikowskiego wygrały na własnym parkiecie z zajmującym aktualnie drugie miejsce w tabeli, Mniszkiem Boguszów Gorce 66:53. Zwycięstwo to jest tym ważniejsze że jeleniogórzanki zespołem z Boguszowa, rywalizują o trzecią – czwartą lokatę premiowaną awansem do ćwierćfinałów Mistrzostw Polski. Sam mecz bardzo wyrównany i zacięty. Pierwszą kwartę gospodynie wygrały 15:13, w kolejnej zaś triumfowały 21:17. Trzecia zakończyła się minimalnym zwycięstwem Mniszka 12:10 i przed ostatnią odsłoną Karkonosze prowadziły tylko 46: 42. W czwartej kwarcie na parkiecie rządziły już kadetki Karkonoszy. Jeleniogórzanki dzięki dobrej dyspozycji w obronie wygrały tą część gry 20:11 i w całym pojedynku triumfowały 66:53.

Finepharm Karkonosze I Jelenia Góra - Mniszek Boguszów Gorce 66:53 (15:13, 21:17, 10:12, 20:11)
Karkonosze: Jaworowska 23, Owsiańska 16, Wójtowicz 8, Skoczylas 6, Kołodziejczyk 3, Rososińska 3, Aleksandrowicz 2, Patera 2, Łopatka 2, Frąckowiak 1, Borek, Szydlak.