Kowary wiercą pierwszą studnię głębinową. Koniec problemów z wodą?

Komentarze

gornik73

2026-05-14 16:30 @ 153.88.111.*

Milion złotych za dwa odwierty to nie jest mało, ale jak się patrzy ile lat ludzie na górnych piętrach siedzieli bez wody latem, to może i warto było.

Podgorze

2026-05-14 20:30 @ 89.72.195.*

Ciekawe ile czasu zajmie etap 'prace projektowe nad zbiornikami i podłączeniem'. Odwierty gotowe, woda pewnie jest, a zanim doleci do kranów to jeszcze parę sezonów suszy minie.

Marekzgor

2026-05-15 19:00 @ 83.15.14.*

100 metrów sześciennych dziennie na tysiąc osób - to jakieś 100 litrów na osobę. Wystarczy, ale bez szaleństw.

baca

2026-05-16 18:00 @ 89.72.22.*

Wiecie co, 'pierwsza we współczesnej historii miasta' to ciekawe sformułowanie. Czyli kiedyś już wiercili, potem przestali, a teraz znowu odkrywają koło. Typowe.

Mieszkaniec

2026-05-18 07:30 @ 37.28.153.*

Hm, nie do końca rozumiem czemu dopiero teraz. Jak długo te susze w Kowarach trwają? Bo mam wrażenie że to nie jest problem z ostatniego roku.

zenek

2026-05-18 19:00 @ 88.199.99.*

Cały problem to te ujęcia powierzchniowe - wystarczy suche lato i połowa osiedla kręci kranem i nic nie leci. Dobrze że w końcu sięgnęli głębiej.

szarak

2026-05-19 07:30 @ 83.20.224.*

Pytanie czy ta woda z głębokości 100 metrów nie będzie wymagała jakiegoś dodatkowego uzdatniania. Nie każde ujęcie głębinowe od razu nadaje się do picia bez obróbki.

czeski

2026-05-20 08:00 @ 212.244.162.*

Zastanawiam sie czy te 100 metrow to juz wystarczy zeby miec wode niezaleznie od pogody, czy to nadal moze byc za plytko przy dluzszej suszy.

Dodaj komentarz