Mobilna wersja jeleniogórskiego portalu JG24.pl
Copyright 2015-2026
Redakcja JG24.PL nie ponosi odpowiedzialności za komentarze i ich treści. Opinie w nich zawarte nie są opiniami redakcji, tylko osób które je piszą. Jeżeli którykolwiek z komentarzy narusza netykietę lub Twoje dobre imię, zawiadom nas o tym.
Strony internetowe Jelenia Góra
Komentarze
Slawek
2026-05-13 12:00 @ 217.153.77.*
Dobrze że ta jedna osoba która się podtruła jest w dobrym stanie. Jedenaście jednostek straży to sporo, widać że zadymienie było poważne.
karoldps
2026-05-13 18:00 @ 79.191.96.*
60 osób do ewakuacji, w tym pewnie wielu leżących czy niesamodzielnych - strażacy musieli mieć naprawdę pełne ręce roboty.
waldus
2026-05-14 12:30 @ 37.31.54.*
Cały problem to że w takich miejscach nawet jedna nieostrożna czy nieobliczalna osoba może narazić na niebezpieczeństwo kilkadziesiąt innych, często całkowicie niesamodzielnych ludzi.
Krecik
2026-05-14 18:30 @ 94.154.97.*
Mam nadzieję że po tym zdarzeniu ośrodek zweryfikuje procedury przyjmowania nowych podopiecznych. Nie każda osoba nadaje się do przebywania w takim miejscu bez odpowiedniego nadzoru.
zbyszko
2026-05-15 07:30 @ 83.22.86.*
Dobrze że główny budynek był bezpieczny i było gdzie przenieść tych 60 podopiecznych. Gorzej sobie wyobrażam gdyby ogień objął większy obszar całego ośrodka...
mirko
2026-05-15 08:30 @ 79.190.213.*
Z tego co wiem, w takich ośrodkach personel ma naprawdę trudne zadanie - kontrolować ponad stu podopiecznych jednocześnie to nie jest prosta sprawa.
Henio
2026-05-15 22:00 @ 188.146.143.*
Nie wiem co bardziej dziwi - to że doszło do podpalenia, czy to że dopiero teraz ktoś zwrócił uwagę na kwestię weryfikacji przyjmowanych osób.
Fryderyk
2026-05-16 06:30 @ 83.27.211.*
140 osób pod jednym dachem i jeden incydent może wywrócić wszystko do góry nogami. Dobrze że skończyło się na zadymieniu i jednej hospitalizacji.
pivek
2026-05-16 11:30 @ 78.9.0.*
Ciekawe jak długo trwało zanim ktoś zauważył że łóżko się pali. W takich miejscach każda minuta robi różnicę.
staszek
2026-05-16 21:30 @ 91.195.233.*
Klasyka. Nowo przyjęty i już w pierwszych dniach takie rzeczy. Mam nadzieję że ta osoba trafi teraz pod odpowiednią opiekę i nadzór, bo DPS to nie jest miejsce dla każdego.