Pożar w Domu Pomocy Społecznej w Szarocinie. Ewakuowano pensjonariuszy

Komentarze

Slawek

2026-05-13 12:00 @ 217.153.77.*

Dobrze że ta jedna osoba która się podtruła jest w dobrym stanie. Jedenaście jednostek straży to sporo, widać że zadymienie było poważne.

karoldps

2026-05-13 18:00 @ 79.191.96.*

60 osób do ewakuacji, w tym pewnie wielu leżących czy niesamodzielnych - strażacy musieli mieć naprawdę pełne ręce roboty.

waldus

2026-05-14 12:30 @ 37.31.54.*

Cały problem to że w takich miejscach nawet jedna nieostrożna czy nieobliczalna osoba może narazić na niebezpieczeństwo kilkadziesiąt innych, często całkowicie niesamodzielnych ludzi.

Krecik

2026-05-14 18:30 @ 94.154.97.*

Mam nadzieję że po tym zdarzeniu ośrodek zweryfikuje procedury przyjmowania nowych podopiecznych. Nie każda osoba nadaje się do przebywania w takim miejscu bez odpowiedniego nadzoru.

zbyszko

2026-05-15 07:30 @ 83.22.86.*

Dobrze że główny budynek był bezpieczny i było gdzie przenieść tych 60 podopiecznych. Gorzej sobie wyobrażam gdyby ogień objął większy obszar całego ośrodka...

mirko

2026-05-15 08:30 @ 79.190.213.*

Z tego co wiem, w takich ośrodkach personel ma naprawdę trudne zadanie - kontrolować ponad stu podopiecznych jednocześnie to nie jest prosta sprawa.

Henio

2026-05-15 22:00 @ 188.146.143.*

Nie wiem co bardziej dziwi - to że doszło do podpalenia, czy to że dopiero teraz ktoś zwrócił uwagę na kwestię weryfikacji przyjmowanych osób.

Fryderyk

2026-05-16 06:30 @ 83.27.211.*

140 osób pod jednym dachem i jeden incydent może wywrócić wszystko do góry nogami. Dobrze że skończyło się na zadymieniu i jednej hospitalizacji.

pivek

2026-05-16 11:30 @ 78.9.0.*

Ciekawe jak długo trwało zanim ktoś zauważył że łóżko się pali. W takich miejscach każda minuta robi różnicę.

staszek

2026-05-16 21:30 @ 91.195.233.*

Klasyka. Nowo przyjęty i już w pierwszych dniach takie rzeczy. Mam nadzieję że ta osoba trafi teraz pod odpowiednią opiekę i nadzór, bo DPS to nie jest miejsce dla każdego.

Dodaj komentarz