Minister edukacji o radonie w Jeleniej Górze: szkoła nie zostanie zamknięta

Komentarze

rodzic2dziec

2026-05-07 22:30 @ 89.171.164.*

Czyli dopóki dzieci nie będą świecić w ciemności, szkoła zostaje otwarta. Rozumiem.

ksk

2026-05-08 09:50 @ 37.248.179.*

Usmiechajmy sie

Honoré de Balzac

2026-05-09 09:05 @ 31.61.245.*

Szkoda, że pani minister nie opowiedziała o ograniczeniu liczby obowiązkowych lektur…

wietrzyk

2026-05-09 11:00 @ 83.28.153.*

Cały problem to że radon jest niewidoczny i nie czuć, więc wiele szkół pewnie w ogóle nie wie, że ma ten problem. Kto z nich w ogóle robi takie pomiary?

Honoriusz

2026-05-10 00:33 @ 31.61.245.*

Ograniczanie liczby lektur, walka z lekcjami religii, brak zadań domowych dla uczniów… To „wspaniałe” dokonania MEN. A to wszystko w imię większej ilości czasu wolnego, który dzieci przeznaczą na czas w telefonach i oglądanie Netflixa, który wiedzie prym w propagowaniu…. no wiecie czego…. Ten tego z tym i itd. Przecież na tym polega wolność….?! Nie, na tym polega początek końca cywilizacji!

zbyszko

2026-05-10 12:30 @ 94.251.163.*

Remontują te klasy, ale ciekawe czy ktoś sprawdził resztę budynku. Radon nie wybiera tylko jednej sali.

marekzgr

2026-05-10 17:30 @ 91.145.160.*

Skala zjawiska... to znaczy ile jeszcze szkół ma ten problem i nikt nie wie? Takich pomiarów chyba mało kto robił.

Dorota

2026-05-10 19:00 @ 212.75.120.*

Ciekawe ile lat dzieci tam siedziały zanim ktokolwiek zmierzył stężenie radonu. No ale ważne, że teraz wszystko pod kontrolą.

belzebub

2026-05-11 20:00 @ 91.142.137.*

Hm, nie do końca rozumiem - remontują klasy, ale dzieci w tym czasie siedzą gdzie? W korytarzu?

zibi

2026-05-11 21:30 @ 83.16.43.*

Z tego co wiem, radon to problem głównie w rejonach granitowych i Jelenia Góra akurat leży w takim obszarze. Zdziwiłbym się, gdyby ta jedna szkoła była jedynym przypadkiem w mieście.

Radonek

2026-05-11 22:30 @ 83.4.232.*

Radon wydobywa się z ziemi i jest obecny w najniższych częściach budynków. Wystarczy je wentylować i będzie po kłopocie. A czy ktoś z Państwa, szczególnie tych zatroskanych badał u siebie stężenie radonu? A nazwa wsi nieopodal Radoniów to przypadek?

staszek

2026-05-12 06:30 @ 89.78.41.*

Szkoda tylko, że nikt nie wspomniał jak długo ten radon tam był i czy ktoś w ogóle wcześniej mierzył. Akcja po fakcie to nie jest rozwiązanie problemu.

malgosia

2026-05-12 11:00 @ 83.13.67.*

No i super, miasto radzi sobie samo, minister kiwa głową z Warszawy i wszyscy są zadowoleni. Tylko ta skala zjawiska w całym kraju nadal nieznana.

Krecik

2026-05-14 13:30 @ 82.177.134.*

Dobrze, że przynajmniej ktoś w końcu mierzy te stężenia, ale ciekawi mnie czy to była inicjatywa samej szkoły, czy ktoś z zewnątrz kazał sprawdzić. Bez tego nie wiadomo ile innych placówek chodzi sobie spokojnie z tym samym problemem i nikt nie wie.

Dodaj komentarz