Mobilna wersja jeleniogórskiego portalu JG24.pl
Copyright 2015-2026
Redakcja JG24.PL nie ponosi odpowiedzialności za komentarze i ich treści. Opinie w nich zawarte nie są opiniami redakcji, tylko osób które je piszą. Jeżeli którykolwiek z komentarzy narusza netykietę lub Twoje dobre imię, zawiadom nas o tym.
Strony internetowe Jelenia Góra
Komentarze
rodzic2dziec
2026-05-07 22:30 @ 89.171.164.*
Czyli dopóki dzieci nie będą świecić w ciemności, szkoła zostaje otwarta. Rozumiem.
ksk
2026-05-08 09:50 @ 37.248.179.*
Usmiechajmy sie
Honoré de Balzac
2026-05-09 09:05 @ 31.61.245.*
Szkoda, że pani minister nie opowiedziała o ograniczeniu liczby obowiązkowych lektur…
wietrzyk
2026-05-09 11:00 @ 83.28.153.*
Cały problem to że radon jest niewidoczny i nie czuć, więc wiele szkół pewnie w ogóle nie wie, że ma ten problem. Kto z nich w ogóle robi takie pomiary?
Honoriusz
2026-05-10 00:33 @ 31.61.245.*
Ograniczanie liczby lektur, walka z lekcjami religii, brak zadań domowych dla uczniów… To „wspaniałe” dokonania MEN. A to wszystko w imię większej ilości czasu wolnego, który dzieci przeznaczą na czas w telefonach i oglądanie Netflixa, który wiedzie prym w propagowaniu…. no wiecie czego…. Ten tego z tym i itd. Przecież na tym polega wolność….?! Nie, na tym polega początek końca cywilizacji!
zbyszko
2026-05-10 12:30 @ 94.251.163.*
Remontują te klasy, ale ciekawe czy ktoś sprawdził resztę budynku. Radon nie wybiera tylko jednej sali.
marekzgr
2026-05-10 17:30 @ 91.145.160.*
Skala zjawiska... to znaczy ile jeszcze szkół ma ten problem i nikt nie wie? Takich pomiarów chyba mało kto robił.
Dorota
2026-05-10 19:00 @ 212.75.120.*
Ciekawe ile lat dzieci tam siedziały zanim ktokolwiek zmierzył stężenie radonu. No ale ważne, że teraz wszystko pod kontrolą.
belzebub
2026-05-11 20:00 @ 91.142.137.*
Hm, nie do końca rozumiem - remontują klasy, ale dzieci w tym czasie siedzą gdzie? W korytarzu?
zibi
2026-05-11 21:30 @ 83.16.43.*
Z tego co wiem, radon to problem głównie w rejonach granitowych i Jelenia Góra akurat leży w takim obszarze. Zdziwiłbym się, gdyby ta jedna szkoła była jedynym przypadkiem w mieście.
Radonek
2026-05-11 22:30 @ 83.4.232.*
Radon wydobywa się z ziemi i jest obecny w najniższych częściach budynków. Wystarczy je wentylować i będzie po kłopocie. A czy ktoś z Państwa, szczególnie tych zatroskanych badał u siebie stężenie radonu? A nazwa wsi nieopodal Radoniów to przypadek?
staszek
2026-05-12 06:30 @ 89.78.41.*
Szkoda tylko, że nikt nie wspomniał jak długo ten radon tam był i czy ktoś w ogóle wcześniej mierzył. Akcja po fakcie to nie jest rozwiązanie problemu.
malgosia
2026-05-12 11:00 @ 83.13.67.*
No i super, miasto radzi sobie samo, minister kiwa głową z Warszawy i wszyscy są zadowoleni. Tylko ta skala zjawiska w całym kraju nadal nieznana.
Krecik
2026-05-14 13:30 @ 82.177.134.*
Dobrze, że przynajmniej ktoś w końcu mierzy te stężenia, ale ciekawi mnie czy to była inicjatywa samej szkoły, czy ktoś z zewnątrz kazał sprawdzić. Bez tego nie wiadomo ile innych placówek chodzi sobie spokojnie z tym samym problemem i nikt nie wie.